Комфорт чи воля? Хлопчики чи дівчата?

Цікаво все ж таки виглядає світоустрій. Постійна боротьба. Боротьба класів, політичних систем, ідеологій. Постійні війни та намагання довести, що хтось кращий. Ну ось стала наша країна на шлях демократизації. Здавалося б все повинно було бути добре. Терпіння ж в нашого народу вистачає, от і чекайте покращення. Але ні. Нічого не змінюється. Хіба що в якусь невизначену сторону (гіршою чи кращою її важко назвати, просто невизначеність). Часто чути репліки, що не потрібна нам Європа, ми не туди прямуємо. Але коли питаєш, куди такі пропагандисти їдуть відпочивати, то чомусь в Росію не катаються. Разом з тим, і Європа якась не рідна нам.
Можливо вся справа в комфорті, якого критично не вистачає нашому народу. Комфорт та впевненість у завтрашньому дні — ось чого прагне пересічний громадянин. Цікаво описав це Лесь Подервянський в своєму оповіданні «Знамена самураїв». Центральним стержнем світового розвитку він теж вважає боротьбу. Але на його думку вона відбувається не між класами, системами та ідеологіями. Головною рушійною силою історії на його думку є боротьба чоловічої та жіночої статі. Війна між хлопчиками та дівчатами, яку останні впевнено виграють. І виграють її тому, що стоять на стороні «комфорту», на відміну від хлопчиків, яким воля, кінь, степ та шабля головне). Раджу перечитати це коротке але змістовне оповідання. Нижче навожу уривки вказаного твору.
«Назначение девочек – это покорение самцов (блестки и побрякушки), с последующим деторождением и налаживанием комфортного быта. Сразу видно, что жизненные цели этих созданий абсолютно несовместимы. Ясно также, что для какого-то внятного развития истории кто-то из них должен доминировать. Или же они должны каким-то образом друг с другом договориться. Если бы они сумели это сделать, история была бы совершенна, как Ветер, Лес, Пламя и Горы, – но она темна, глупа, бессмысленна и кровава, и только искусство мерцает живыми огнями в этой мрачной пустыне.
………
Слово «комфортабельный» – это ключевое слово для понимания происходящего. Понятие это в мир мальчиков принесли девочки. Потому что цивилизация для того и была задумана, чтобы сделать им «комфортабельно», ибо настоящий мальчик в комфорте не нуждается, а следовательно, не нуждается в цивилизации. Оружие, спички и боевой конь – вот весь его комфорт и вся его цивилизация. Тому же Бонапарту вполне хватало жалкой походной кровати для полноценного сна, а сапог он не снимал месяцами. Он сам пишет об этом Жозефине, и не жалостью к себе веет от этих писем, а азартным мальчишеским упоением.
Победа девочек стала естественной после увеличения критической массы комфорта, вот почему они победили, прежде всего, в цивилизованных странах. Их идеалы и есть мотивация развития этих стран. И если мальчик с наслаждением надевает дедовскую кольчугу (слегка подлатав ее стальными кольцами), то девочка никогда не выйдет на улицу в платье бабушки. В крайнем случае, она нацепит ее бриллианты, но шмоток носить не станет ни за что. Да она вообще не наденет то, что носила вчера. Она регулярно очищает свой гардероб от вполне носибельных вещей – ау, цыгане, становитесь в очередь! То же самое относится к мебели, автомобилям, квартирам, домам, любовникам – да ко всему. Может быть, исключение составляют те самые садовые гномики на газоне, хотя я не уверен».  (Л.Подрвянський «Знамена самураев»).
Ось так і не зрозуміло хто ж все таки перемагає в нашій державі, хлопчики чи дівчата!? Начебто і газ вдома є і світло, вільний Інтернет повсюди. А з іншого боку, свавілля окремих громадян наводить на думку, що вони дійсно себе почувають ніби в степу на коні з шаблею в руках. І чомусь ось цей «дівчачий комфорт» надто дорого нам дається)).
Хто ще не читав, повний текст оповідання можна перечитати тут:http://citizenjournal.info/?id=6942

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте